Volebný denník: Keď ideológia porazí zdravý rozum

Autor: Andrej Kiska | 18.2.2014 o 9:00 | Karma článku: 24,34 | Prečítané:  8017x

V posledných dňoch sme sa dozvedeli, že vláda ide potichu predať Telekom, a že projekt jednej štátnej zdravotnej poisťovne sa "odkladá". Obe udalosti sú peknou ilustráciou, čo sa stane, keď tradiční politici povýšia vlastnú ideológiu nad zdravý rozum.

Predaj akcií Telekomu je normálna vec. Keby predseda vlády desať rokov nevykrikoval, že akákoľvek privatizácia je zločin proti ľudskosti, mohol to normálne odkomunikovať. Prípadne prezradiť, na čo budú použité prostriedky z predaja akcií. Teraz to musí robiť ako lupič v parku, poza bučky a potichu.

Jedna štátna poisťovňa v ťažení predsedu vlády je ideológia od samého začiatku. Rovnako ako celý boj proti zdravotným poisťovniam, ktorý otvoril už počas svojej prvej vlády. Premrhal veľa energie a peňazí.

Výsledok je veľká nula. Pacient je v slovenskom zdravotníctve na poslednom mieste a tí obetaví a poctiví zdravotnícki pracovníci len o stupienok vyššie. Ale hlavne, že bolo roky o čom rozprávať.

Bezútešnosť politiky bez výsledkov je ešte jasnejšia v súvislosti s tým, ako si predseda vlády pár týždňov pred voľbami spomenul na súdnictvo.

Roky akože bojoval o štátnu poisťovňu, aby to napokon odložil k ľadu. Aby mal teraz akože za čo "bojovať" v predvolebnej kampani, tak zrazu vytiahol do boja proti zlému súdnictvu. A ako posledný na Slovensku si spomenul, že by možno nebol zlý nápad oddeliť funkciu predsedu Súdnej rady a Najvyššieho súdu.

Do politiky idem so skúsenosťou manažéra. A táto skúsenosť mi hovorí, že zdravý rozum a prospech pre občanov stojí nad akoukoľvek ideológiou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Reportér rakúskej ORF: Prekvapilo ma toľko odvážnych Slovákov

Zahraniční reportéri spomínajú pre SME, čo zažili na Sviečkovej demonštrácii a po nej.

PÍŠE MARTIN HOJSÍK

Sólymos je bezmocný, príroda ani ľudia si to už nemôžu dovoliť

Minister nevyužíva ani nástroje, ktoré má k dispozícii.

PLUS

Slza pri oku, penis na čele? Čo znamenajú tetovania väzňov

Česká etnologička sa päť rokov stretávala s väzňami, aby objasnila mýty.


Už ste čítali?