Geniálne zvolený generálny prokurátor a totalitné déjá vu

Autor: Andrej Kiska | 25.6.2013 o 12:50 | (upravené 25.6.2013 o 16:48) Karma článku: 25,88 | Prečítané:  8930x

Vládnuci SMER ukázal občanom a svetu, že socialistické ideály o vedúcej úlohe jednej strany neskončili v roku 1989. Všetka moc musí patriť len vyvoleným.

Voľba generálneho prokurátora dala najavo stratu súdnosti a porušenie ústavnej tradície vládou, parlamentom, ústavným súdom a prezidentom a tu sú tri z priamych dôsledkov:

1. Zvýšenie nezamestnanosti

Neexistuje horšie riziko pre podnikateľa ako nevymožiteľnosť práva. Všetky krajiny už dnes vedia, že sa u nás z ústavy stáva zdrap papiera. Žiadna zahraničná spoločnosť nechce investovať v krajine, kde nevládne spravodlivosť a právo a kde všetky tendre vyhrávajú priatelia a sponzori vládnej strany. A tá spoločnosť, ktorá zvažuje presunúť svoju prevádzku do zahraničia alebo ju zrušiť, má o dôvod viac.

2. Útek mladých ľudí zo Slovenska sa zvýši

Keby mali možnosť, tak podľa agentúry GFK by zo Slovenska odišlo skoro 70% mladých ľudí. Znechutenie medzi mladými je obrovské a tento promečiarovský krok tých váhajúcich k úteku priam vyzýva. Ak nám odchádzajú mladí talentovaní inžinieri, lekári, vedci, ekonómovia, tak nám odchádza to najcennejšie, čo máme.

3. Slovensko sa stáva po Maďarsku ďalšou čiernou ovcou EÚ

Situáciou na Slovensku sa bude zaoberať aj Európska komisia. Možno je to našej vláde a parlamentu jedno, ale my nechceme žiť v krajine, za ktorej vládu sa musíme hanbiť. Našťastie na rozdiel od Maďarska naša vládnuca strana nemá ústavnú väčšinu. To by sme asi boli svedkami ešte väčšej hanby v očiach Európy.

SMER vie presne, ako fungovala komunistická strana a ako si budovala a držala moc. Obsadzuje všetky posty na všetkých úrovniach svojimi ľuďmi. Straníkmi, priateľmi, spolužiakmi. Nepustí nič z rúk a klame občanom do očí, že to je všetko len a len pre ich dobro. Totalitné déjá vu...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Na Covid zomrú desiatky ľudí denne. Pokles možno očakávať najskôr o dva týždne

Pre koronu zomierajú ľudia s inými ochoreniami, ktorí by inak žili.

Špeciálny prokurátor Kováčik ide do väzby, rozhodol súd

Súd zobral do väzby aj druhého obvineného Norberta Pakšiho.


Už ste čítali?