Chcem poraziť Fica

Autor: Andrej Kiska | 28.2.2013 o 12:31 | (upravené 28.2.2013 o 22:18) Karma článku: 19,47 | Prečítané:  5591x

Dnes pred hodinou som sa postavil pred novinárov preto, že verím tomu, čo robím a viem prečo a pre koho to robím. Spomenul som si na všetko zlo, ktoré som v našej krajine za posledné roky videl a pripomenul si túžbu zmeniť to. Vstúpil som do miestnosti, kde sa konala tlačová konferencia, postavil sa pod nádpis Slovensko potrebuje zmenu a povedal:

Dobrý deň, dámy a páni,

vitajte  na prvej tlačovej konferencii k mojej kandidatúre na prezidenta Slovenskej republiky. Ďakujem, že ste prišli. Voľby budú približne o rok a pokladám za zodpovedné a dôležité, aby ľudia vedeli, kto a prečo sa bude uchádzať o ich priazeň.

Nie som politik, nikdy som nebol v žiadnej politickej strane. Preto môjmu rozhodnutiu kandidovať predchádzalo dlhé obdobie úvah. Vždy som sa vyjadroval veľmi otvorene a úprimne a preto aj teraz chcem vysvetliť, prečo som sa rozhodol kandidovať na funkciu prezidenta Slovenskej republiky, akú mám motiváciu, čo chcem zmeniť a ako to chcem dosiahnuť.

Prečo kandidujem

Mám 50 rokov a som frustrovaný z toho, kam sa naša krajina uberá, ako sú ľudia znechutení politikou a ako sa im stále ťažšie žije.  Chcem preto pomôcť zmeniť Slovensko.

Ako manažér a podnikateľ som za 15 rokov na zelenej lúke založil viacero spoločností,  ktoré poskytli prácu tisícom ľudí. Stretával som sa s mnohými negatívnymi javmi, spôsobenými zle fungujúcim štátom - s korupciou, kedy podnikatelia, ktorí boli dodávateľmi štátnych firiem mali už vo svojich cenách pripravený 10% ný úplatok, s nekompetentnosťou štátnych úradníkov, ktorí namiesto toho, aby pomáhali začínajúcim podnikateľom a živnostníkom, tak sa im skôr snažili uškodiť, so zle fungujúcim súdnictvom, keď sa súdne procesy naťahovali aj niekoľko rokov a kvôli tomu museli niektoré spoločnosti ukončiť svoju činnosť a prepustiť zamestnancov. Boli to trpké skúsenosti.

Pred siedmymi rokmi som sa rozhodol aktívne podnikanie ukončiť. Uvedomil som si, že je mojou morálnou povinnosťou, morálnou povinnosťou  úspešných ľudí pomáhať. Pomáhať iným ľuďom, pomáhať spoločnosti, v ktorej som sa narodil, prežil svoj život a ktorej som aj vďačný za svoje úspechy. Preto som sa rozhodol spolu so svojim priateľom pred šiestimi rokmi založiť neziskovú organizáciu Dobrý Anjel.

Ak pri podnikaní som sa stretával s nepríjemnými dôsledkami zle fungujúceho štátu, tak pri práci v Dobrom Anjelovi sa stretávam s ľuďmi -  otcami a mamičkami detí, ktorých zlyhávanie štátu zasiahlo priam desivo. Len kvôli chorobe sa dostávajú do stavu absolútnej chudoby - z 5000 rodín, ktorým Dobrý Anjel pomohol má skoro 2000 celkový príjem rodiny kvôli chorobe nižší ako 500 eur a 500 ich má celkový príjem nižší dokonca ako 300 eur. Rodiny  musia dávať úplatky, aby im štát vôbec pomohol -  lekár odmietol operovať nádor mozgu 12-ročnému chlapcovi pokiaľ nedostane úplatok 1000 eur. A čo je najhoršie, kvôli nášmu upadajúcemu zdravotníctvu často zbytočne trpia deti.

Záleží mi na našej krajine a moje rozhorčenie je obrovské. Preto chcem pomôcť zmeniť naše Slovensko. Podnikanie ma naučilo nebáť sa vziať na seba zodpovednosť a riadiť ľudí. Práca v Dobrom Anjelovi mi zase ukázala, ako ľudia veľmi potrebujú pomoc a ako dôležité je bojovať za zmenu k lepšiemu. Charita ale má svoje limity a na zásadnú zmenu nestačí.

Preto som sa rozhodol kandidovať na prezidenta Slovenskej republiky

Nestranícky a nezávislý kandidát

Rozhodol som sa kandidovať ako nestranícky a nezávislý kandidát.  Slovensko potrebuje zmenu a preto som presvedčený, že prezident musí hájiť záujmy všetkých ľudí a preto musí stáť mimo politických strán a nemal by mať stranícku minulosť. Dnes sme svedkami toho, ako prezident háji záujmy len jednej politickej strany a je to výstraha do budúcnosti.

Preto nebudem vyhľadávať podporu politických strán, ale chcem získať dôveru a hlasy občanov Slovenska.

Ako prezident budem

po prvé - aktívnou súčasťou činnosti vlády, parlamentu a súdnictva a budem nezávisle a objektívne posudzovať ich činnosť. Budem sa aktívne vyjadrovať k tvorbe a zneniu  dôležitých zákonov a verejne kritizovať každého politika, ktorý bude presadzovať zákony, ktoré nebudú v súlade so záujmom našich občanov

po druhé - budem aktívne podporovať rast našej ekonomiky. Ako skúsený manažér chcem využiť každú zahraničnú príležitosť k podpore slovenského exportu a k pritiahnutiu zahraničných investorov na Slovensko. Budem iniciovať stretnutia a konferencie našich odborníkov  a talentovných, mladých ľudí zo Slovenska,  ktoré podporia tvorbu nových nápadov, nových firiem a tým pádom aj to najdôležitejšie  - nové pracovné miesta.

po tretie - budem aktívne dbať na to, aby slušní ľudia našej krajiny našli v osobe prezidenta svojho obhajcu a svojho ochrancu. Politika nesmie byť službou pre úzku skupinu vybraných ľudí ale službou pre každého človeka. Od malého dieťaťa až po dôchodcu, od študentov, zamestnancov cez živnostníkov až po podnikateľov. Prezident je volený občanmi a musí za svojich občanov aktívne bojovať.

Niekedy dostávam od politikov otázku, ako chcem byť, ako osoba, ktorá nikdy nebola v politike dobrým prezidentom. Rozumiem, že politici by boli najradšej, ak by som sedel  roky v parlamente, aby som bol ako oni a aby som až potom kandidoval. To ja ale nechcem. Som presvedčený, že moje manažérske skúsenosti a výsledky ako aj výsledky z charity sú dostatočnou zárukou toho, že funkciu prezidenta budem vykonávať k spokojnosti občanov.

Dámi a páni,

Dôvodom, ktorý ma vedie ku kandidatúre je moje rozhorčenie.  Čo chcem pomôcť zmeniť je, aby naše Slovensko bolo ekonomicky prosperujúcou ale aj sociálne spravodlivou krajinu, kde sa bude ľuďom dobre žiť. Túto zmenu  chcem ako prezident pomôcť dosiahnúť využitím svojich skúsenosti a aktívnym vykonávaním svojho úradu.

Do volieb ma čaká veľa práce a k volbám vedie dlhá a ťažká cesta . Na konci tejto cesty chcem zvíťaziť a chcem poraziť Roberta Fica.

Slovensko potrebuje zmenu a potrebuje  prezidenta, ktorý nie je spojený s politickými stranami, ktorý je nezávislý , ktorého si ľudia budú vážiť, a ktorý chce  a aj dokáže pomôcť našej krajine.

Ďakujem za pozornosť.

 

A ďakujem aj všetkým vám, ktorí tiež cítite, že Slovensko potrebuje zmenu.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?