Obdivujem Fica, aj Gašparoviča

Autor: Andrej Kiska | 12.3.2013 o 9:02 | (upravené 12.3.2013 o 12:16) Karma článku: 22,50 | Prečítané:  16002x

Na Slovensku je čo obdivovať.  Nezamestnanosť rastie v poslednej dobe sedemkrát rýchlejšie ako v EU, vláda každého z nás zadĺžila za minulý rok sumou viac ako sedemsto eur a čakacia doba na  výmenu bedrového kĺbu vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni dosahuje už pomaly dva roky.

 

Chodím po Slovensku, stretávam a snažím sa pomôcť ľuďom, ktorí sú chorí a musia živiť svoje štvorčlenné rodiny z 200 eur na mesiac. A ešte aj dávať úplatky. Títo ľudia neveria vlastným očiam a ušiam, keď im zamestnávateľ oznamuje, že sa zmenil Zákonník práce a nemá na to, aby v jeho firme ďalej pracovali. Vládne ľavica a Zákonník práce pripravuje ľudí o prácu. Svetový unikát.

Nie je v programe

Právomoci prezidenta sú jasne dané ústavou a dostatočné na to, aby mal výrazný vplyv na smerovanie spoločnosti. Roberta Fica obdivujem, že v dnešnej situácii sedí so psíkom na úrade vlády a rozdáva rozumy o tom, aké právomoci má prezident. Dokázal si prečítať titulok v médiách: „Kiska chce poraziť Fica", a vydedukovať z toho, že to je môj program. Chcem zvíťaziť a tak ho musím poraziť, pretože kandidovať bude. Určite si prečíta aj tento blog, a tak mu chcem odkázať, že v mojom programe o ňom ale nie je ani najmenšia zmienka.  Chcem zmeniť Slovensko, lebo toľko frustrácie, ako je dnes v našej krajine som už dlho nevidel.

Ideál prezidenta

Obdivujem aj Ficovho prezidenta Ivana Gašparoviča, ktorý za deväť rokov vôbec nedokázal ovplyvniť charakter nášho štátu. Ak áno, tak k horšiemu. Nedokázal našej krajine v ničom pomôcť.  Ak chce Fico tvrdiť, že prezident Gašparovič je prirodzenou, všeobecne uznávanou a rešpektovanou autoritou, tak klame, len sa tak práši.

Postavenie prezidenta

Postavenie prezidenta Slovenskej republiky je podľa ústavy silné. V Čechách, kde má prezident podobné postavenie ako na Slovensku, prezidenti Havel a Klaus jasne ukázali, aj keď sa s nimi dalo v mnohom nesúhlasiť, čo znamená byť silný prezident. Sila prezidenta sa totiž v prvom rade odvíja od jeho ochoty byť aktívnou súčasťou vedenia štátu. Prezident je hlavou štátu a je zodpovedný za riadny chod vlády, parlamentu a súdnictva. Musí však svoje postavenie brať ako službu ľuďom a nie úzkej vybranej skupine ľudí.

Tu je viac o tom, ako sa to dá.

Potrebujeme zmenu

Na nedávnom stretnutí s občanmi mestečka Partizánske to krásne povedal jeden starší pán: Slovensko dnes nepotrebuje istoty. Slovensko dnes potrebuje zmenu...

Andrej Kiska

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?